AK GEOMEMBRAN YALITIM
Su Yalıtımındaki Tek Adres
Su Yalıtımındaki Tek Adres
AnaSayfa
PVC GEOMEMBRAN
HDPE GEOMEMBRAN
T GRİP GEOMEMBRAN
LLDPE GEOMEMBRAN
PVC SUTUTUCU BANT
FOTOĞRAFLAR
İLETİŞİM
Pvc Geomembran Uygulaması
Kullanım Alanları
Teknik Özellikleri
Pvc Geomembran Uygulaması

Temizlenmiş; pürüzsüz grobeton yüzeyine bir kat Geotekstil Keçe 10 cm üst üste bindirilecek şekilde serilir. Projede belirtilen malzeme kalınlığı ve cinsine göre kullanılacak Geomembranlar 10 cm bindirilerek serilir ve ek yerlerinin sıcak füzyon kaynağı ile birleşimi sağlanır. Daha sonra bu ek yerlerinde bulunan test kanallarına 1,5 bar değerinde basınç verilir ve 2 dk beklenir. Basınç değerinin sabit kalması ek yerlerinde problem olmadığını gösterir. Uygulama esnasında herhangi bir darbeye bağlı olarak Geomembranlar zarar gördüğünde delinen bölgeye aynı malzemeden yama yapılarak onarımı sağlanır.. Geomembranlarla ilgili uygulama yapılıp gerekli testler tamamlandıktan sonra bir kat daha Geotekstil Keçe uygulanır ve tüm bu sistemin üzeri 10 cm kalınlığında koruma betonu ile kapatılır.
 
Bina perdelerinin tamamlanmasından sonra 2.kısım uygulama başlar. Perde yalıtımında da aynen zeminde yapılan uygulama tekrarlanır. Perde yüzeylerine uygulanan Geomembranın, temelden gelen geomembranla bağlantısı yine sıcak füzyon kaynağı ile sağlanır. Bu kısımda temelde beton ile kalıp arasında kalan malzemenin korunması adına perdeler bitinceye kadar temel kalıplarının alınmaması önerilir.
 
Perde yüzeylerdeki uygulama toprak üst kotunda bitirilir ve alüminyum baskı çıtası ile kilitlenir. Bu baskı çıtaların üzeri son işlem olarak poliüretan mastık ile kapatılır.
Perde yüzeylerde yapılan yalıtımın korunması için kullanılacak dolgu malzemesinin türüne göre, Geomembranlar, yalıtım koruma levhası, tuğla duvar veya XPS kullanılarak korunmalıdır.